Czym jest Torun3D.pl?
Torun3D.pl jest serwisem kulturalno-informacyjnym wykorzystującym system wirtualnych panoram. Pomysł na jego realizację zrodził się na początku 2009 roku.

Toruń znany jest w kraju jak i za granicą głównie dzięki toruńskiemu zespołowi staromiejskiemu wpisanemu na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO w 1997 r., zaś od 2004 r. Toruń jest też ogólnopolską siedzibą Ligi Polskich Miast UNESCO. W 2007 r. toruńska starówka została wpisana na listę 7 Cudów Polski dziennika "Rzeczpospolita”, a Rynek i Ratusz Staromiejski zajęły 3 miejsce w plebiscycie National Geographic Polska na 30 najpiękniejszych miejsc na świecie.

Postacią niemalże legendarną, najczęściej kojarzoną z Toruniem, jest polski astronom Mikołaj Kopernik oraz oczywiście Toruńskie pierniki, które znana są na całym niemal świecie ze swojego wyjątkowego smaku.

Niestety wielu turystów jak i samych mieszkańców zapomina często, że miasto ma także wiele innych miejsc, które warto zwiedzić, a o których się nie mówi. Po to został stworzony właśnie ten serwis.


Nasz serwis przeznaczony jest głównie dla turystów, którzy mają w planach przyjazd do Torunia oraz dla wszystkich tych, którzy chcą zobaczyć jak wygląda miasto Kopernika, nie ruszając się praktycznie z domu.

Główną idea Torun3D.pl jest prostota połączona z funkcjonalnością, dlatego też wchodząc na stronę główną widać mapę, na której od razu można "zwiedzać".

Aby usprawnić i uatrakcyjnić przeglądanie mapy miasta serwis został wyposażony w system map Google, dzięki czemu każdy powinien wiedzieć jak poruszać się po "wirtualnym mieście". Oczywiście dla wszystkich tych, którzy mimo wszystko wolą krok po kroku dowiedzieć się jak prawidłowo przemieszczać się po serwisie został utworzony specjalny dział PIERWSZY RAZ TUTAJ?.

W razie problemów w korzystaniu z serwisu należy skorzystać z działu pomocy.

Poprzez nasz serwis chcemy pokazać Toruń nie tylko przez pryzmat zabytków, ale także miejsc czasami zapomnianych lub praktycznie nie odwiedzanych. Sam Toruń jak i jego okolice mogą pochwalić się wspaniałą historią jak i miejscami, które mogą przyciągnąć turystów oraz zwykłych "spacerowiczów".
© 2009 - 2020 Wykonanie 2DEV, Projekt graficzny LBC Studio
© 2009 - 2020 2DEV & LBC